182 Neden Cevap Vermiyor (Doğru Cevap)

182 neden cevap vermiyor şeklinde ziyaretçilerimizden çok fazla soru almaktayız. Bu içeriğimizle birlikte 182 neden cevap vermiyor, 182 cevap vermiyor, 182’de sorun mu var, 182 neden düşmüyor, 182 niye aranmıyor başlıklarında detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. 182 ve 182 neden cevap vermiyor başlıklarında yardıma ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir.

Türkiiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan ve MHRS sisteminin iletişim numarası olan 182 telefon hattı, Türkiye vatandaşlarının hastaneler, aile hekimleri ve diğer sağlık kurumları için randevu oluşturabilmesine olanak sağlıyor. 182’i arayarak hastaneler için randevu oluşturabiliyorsunuz fakat Türkiye’de hastane alışkanlığı çok üst düzeyde olduğundan bazı durumlarda 182’i arayamayabiliyorsunuz, arasanız da hat meşgul çalabiliyor. 182 MHRS hattı ve çok daha fazlası için bu içeriğimizde sizlere cevap vermiş olacağız.

ALO 182 Nedir

ALO 182, MHRS sistemi için kullanılan bir telefon hattıdır. Türkiye vatandaşlarına özel olarak hizmet sunan MHRS hattıyla hastaneye gitmek istediğinizde randevu oluşturabilmeniz için sizlere yardımcı olabilir. Sağlıkta Dönüşüm Projesi adı altında sunulan ALO 182 projesi sağlık hizmetlerinin çok daha verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlamaktadır. ALO 182 veya MHRS mobil uygulaması aracılığıyla istediğiniz hastaneye randevu alabiliyorsunuz.

182 Neden Cevap Vermiyor

Son zamanlarda çok sık gündeme gelen ALO 182 telefon hattıyla alakalı olarak bizlere çok sık soru geliyor. Bu sorulardan bir tanesi de; ‘’ALO 182 hattını arıyorum açmıyorlar veya 182 neden cevap vermiyor’’ şeklinde. COVID – 19 vakalarının artmasıyla birlikte ALO 182 hattına ulaşabilmek neredeyse imkansız oldu. Hastanelerden randevu almak isteyen kişiler randevularını yoğunluktan dolayı alamıyor ve bundan dolayı da sağlık problemlerini giderme de sorun yaşıyorlar.

  • Hatlardaki yoğunluk nedeniyle cevap vermiyor olabilirler
  • Telefonunuzun yeteri kadar sinyal alıp almadığına dikkat edin
  • Telefonunuzun ahizesini kontrol edin

ALO 182 hattını aramanıza rağmen düşmüyorsa, kimse açmıyorsa veya çok uzun süre bekletiyorsa bunun nedeni yoğunluktur. Birden fazla insan toplu olarak ALO 182 hattını aramaya çalıştığı için operatörler yetişemiyor. Yetişemediği içinde hatlarda yoğunluk yaşanıyor. Ancak sürekli deneyerek ulaşabilirsiniz. 182 hattını aramak yerine diğer bir alternatif seçenek olan MHRS mobil uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz.

MHRS Mobil Randevu Alma

MHRS Mobil uygulaması sayesinde tıpkı ALO 182’de olduğu gibi tüm randevularınızı ücretsiz ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. MHRS mobil uygulamasını randevu almak için kullanmak istiyorsanız telefonunuza, tabletinize Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulama hem Android hem de iPhone’da sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Uygulamayı indirebilmeniz için ve MHRS mobil randevu alma işlemleri için linkleri sizlere aşağıda paylaştık.

  • MHRS Android Uygulaması
  • MHRS iPhone Uygulaması

182 Neden Düşmüyor

182 neden düşmüyor veya cevap alamıyorum şeklinde sorunuz varsa yukarıda da paylaştığımız gibi 182 hattının o anki yoğunluğu nedeniyle arayamıyor olabilirsiniz. Veya ALO 182 hattında yaşanan güncelleme, sunucu bakımı ve diğer olaylar nedeniyle ALO 182 hattını düşüremeyebilirsiniz. En iyi ve en garanti olarak MHRS mobil uygulamasını kullanmaktan yana olmalısınız. Hiç kimseye ihtiyacınız olmadan direkt olarak telefonunuza uygulamayı indiriyorsunuz ve T.C kimlik bilgilerinizde uygulamaya giriş yaparak istediğiniz yerden randevunuzu alabiliyorsunuz.

İnternetten MHRS Randevu Alma

Son seçenek olarak hiç bir uygulama veya hiç bir ek yazılım gereği duymadan Sağlık Bakanlığı’nın kendi resmi internet sitesine giriş yaparak MHRS randevu alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. MHRS’den randevu alabilmek için E – Devlet bilgilerinizin olması gerekir. E – Devlet bilgilerinizle sisteme giriş yapabilir ve yine aynı hızda randevularınızı istediğiniz hastaneye oluşturabilirsiniz.

MHRS Randevu Alma

MHRS Randevu Nasıl Alınır

MHRS’den randevu almak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Unutmayınız; ‘’Randevu oluşturabilmek için E – Devlet bilgileriyle birlikte T.C kimlik numarası ve diğer bilgilere ihtiyaç duyulabilir. Bu yüzden kimliğinizi yanınızdan ayırmayın.’’

İçeriği Değerlendirin!

Yorum yapın