Adidas Orijinallik Sorgulama

Adidas orijinallik sorgulama nasıldır ve nasıl yapılır sorusu bu markanın ürünlerini alan ve orijinal olduğundan emin olmak isteyenlerin merak ettikleri bir detaydır. Ülkemizde söz konusu olan markanın orijinal ürünleri yer aldığı kadar sahteleri de bulunmaktadır. Belirli bir ücret vermelerinin ardından bu sahte ürünlerden korunmak isteyenler orijinallik sorgulaması yapabilmektedirler. Böylelikle de verdikleri ücretlerin karşılığında aldıkları ürünlerin gerçekten de orijinal olup olmadığını anlayabilmektedirler.

Eğer sizler de Adidas orijinallik nasıl sorgulanır diye merak ediyorsanız sizler de barkod üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bu yöntemin dışında seri numarası da orijinallik sorgulama adına kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. İnsanlar bu yöntemleri denemelerinin ardından aldıkları bir ürünün orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu rahat bir biçimde anlayabilmektedir.

Adidas Seri Numarası ile Orijinallik Sorgulama

Adidas seri numarasıyla orijinallik sorgulama pek çok kişi tarafından kullanılan ve tercih edilen bir yöntemdir. Eğer bir ürün orijinal ise seri numarası üzerinden kontrol edildiği zaman bu durum kolay bir biçimde anlaşılır. Ürünlerin seri numaraları genel anlamda etiket kısmı içerisinde yer almaktadır. Beden bilgilerinin alt kısmında birkaç haneli harf ve rakamlardan oluşan bir numara bulunmaktadır.

Söz konusu olan numara gerekli yerlere yazılarak kontrolleri sorunsuz bir biçimde sağlanmaktadır. Bu işlemin yapılması ardından sorunsuz bir biçimde ürünlerin orijinal olup olmadıkları belirlenebilmektedir. Böylelikle de insanlar verdikleri ücretler karşısında aldıkları ürünlerin sahte mi yoksa orijinal mi olduklarını anlayabilmektedirler.

Adidas Orijinallik Sorgulama
Adidas Orijinallik Sorgulama

Adidas Barkod ile Orijinallik Sorgulama

Bu marka için orijinallik sorgulamak adına seri numarasının yanı sıra barkod da kullanılabilmektedir. Belirtilen kapsamda Adidas barkod ile orijinallik sorgulama için öncelikli olarak ürünün barkod kısmının açılması gerekir. Ürünlerin barkod kısımları da genel anlamda etiketler içerisinde yer almaktadır. Genellikle kare ya da dikdörtgen şeklinde bulunan bu kodların okutulması da bir hayli kolaydır. Gerektiği biçimde barkod okutmasının yapılmasının ardından insanlar aldıkları ürünlerin orijinal olup olmadığını kolay bir biçimde anlama imkanını bulabilirler. Elbette hem barkod hem de seri numarası kontrollerinin bir arada yapılması kontrolün daha doğru olmasını sağlar.

Yorum yapın