Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz çok sık bir şekilde çamaşır makinesi deterjan gözü hakkında sorular sormaktaydı. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize çamaşır makinesi deterjan gözü neresi? Sorusunun cevabını vermiş olacağız. Bununla birlikte deterjan haznesi neresi, çamaşır makinesi deterjan haznesi, çamaşır makinesi gözleri, çamaşır makinesi deterjan koyma başlıklarında da farklı bilgileri sizlere aktaracağız.

Her gün milyonlarca çamaşır yıkanıyor ve her yıkanan çamaşır için yumuşatıcı, deterjan ve toz ekleniyor. Toz ve deterjan sayesinde yıkadığımız çamaşırlar hem daha güzel bir kokuya sahip oluyor hem de kirlerden daha iyi bir şekilde arınmış oluyor. Peki, çamaşır makinesi deterjan gözü tam olarak neresi? İşte sizlere detaylı bir şekilde sorunuzun cevabı…

Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü neresi

Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü

Çamaşır makinesinin deterjan gözü makinenin marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Fakat bütün çamaşır makinelerin mantık her zaman aynı işleyişi göstermektedir. Çamaşır makinesi için deterjan gözünün neresi olduğunu daha iyi bir şekilde anlayabilmeniz için aşağıdaki bilgiyi paylaşabiliriz;

  • İlk bölme ön yıkama deterjan bölgesidir.
  • İkinci bölme normal yıkama deterjan bölgesidir.
  • Üçüncü bölme yumuşatıcının gözüdür.

Makinenizin deterjan bölmesini açtığınızda üzerinde numaralar olduğunu göreceksiniz. Bu hangi deterjanın veya tozun nereye koymanız gerektiğini sizlere daha iyi bir şekilde anlatmış olacaktır.

Sıvı Deterjan Hangi Göze Konur?

Çamaşır makineleri geçmişten günümüze kadar her zaman toz deterjan ile çalışmaya odaklı programlanmışlardır. Fakat teknolojinin git gide gelişmesiyle birlikte toz deterjanla birlikte artık çamaşır makinelerin sıvı deterjan da kullanılmaktadır. Sıvı deterjanı koyabilmeniz için çamaşır makinesi üreticileri makineyi yeni baştan üretmek yerine direkt olarak hazne bölmelerine ek aparat dahil etmişlerdir. Bu aparat yukarıda paylaşmış olduğumuz 2 numaralı bölmedir. 2 numaralı bölmeye sıvı deterjan ekleyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü Nasıl Çıkarılır?

Çamaşır makinenizi hiç zorlamadan deterjan haznesini açın ve orta kısmına bastırarak kendinize yavaşça çekin. Bu sayede deterjan hazneleriniz çıkmış olacaktır.

Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinenizin deterjan haznesini çıkardıktan sonra bir leğen veya geniş bir kap içerisine hazne konulur. Leğen veya kap içerisine bol miktarda su konularak haznenin temizliği sağlanır. Eğer deterjan haznesi üzerinde bol miktarda küf veya türevi bir kir görürseniz bu kirleri temizlemek için fırça yardımı alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Hakkında Kısa Bilgi

Çamaşır yıkamak için kullanılan beyaz eşyalardan bir tanesi olan çamaşır makinesi 1908 yılında Alva John Fisher tarafından icat edilmiştir. Kurutma özelliğine sahip çamaşır makineleriyse 1924 yılında üretilmiştir. Daha sonrasında 1937 yılında Bendix Corporadition adlı şirket tam otomatik çamaşır makinelerini üretti. 1940’lı yıllarda piyasaya sürülen tam otomatik makineler, 1951 yılında Almanya pazarına sunulmuştur. O zamanlar bir makine 2000 marka satılıyordu.

Genel kategorimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın