Instagram Hikayeler Açılmıyor (Bu Yöntemi Dene)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Instagram hikayeler açılmıyor sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Instagram hikayeler açılmıyor sorununa doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Instagram kendi hikayelerim açılmıyor, Instagram arkadaşlarımın hikayelerini göremiyorum, Instagram Öne Çıkanlar açılmıyor başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Instagram, Dünya ve Türkiye’de milyonlarca kullanıcıya sahip olan ultra aktif sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. İçerisinde milyonlarca kullanıcı bulunan Instagram’da bazı hatalar meydana geliyor ve bu hataların çözümüyle alakalı sorunun neden kaynaklandığını insanlar araştırıyor. Peki, son zamanlarda sık bir şekilde karşımıza çıkan Instagram hikayeler açılmıyor sorunuyla alakalı çözüm yöntemi nedir? İşte sizlere doğru çözüm yöntemi!

Instagram Hikayeler Açılmıyor

Instagram Hikayeler Açılmıyor

Instagram hikayeleri akıllı telefonunuzda açılmıyorsa bu sorunun kaynağı siz değilsiniz. Yaptığınız herhangi bir ayar dolayısıyla Instagram hikayelerinin çalışmaması olası değildir. O yüzden Instagram’da karşılaşılan Instagram hikayeler açılmıyor sorunuyla alakalı olarak bu sorunun neden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekir.

Instagram hikayelerinin açılmamasının birkaç nedeni:

 • Yavaş bir internet bağlantısına sahip olmak.
 • Instagram sunucularının çökmüş olması.
 • Instagram uygulamasının arıza vermesi.
 • Instagram uygulamasını en son sürümde kullanmamak.

Yukarıdaki 4 neden dolayısıyla Instagram hikayelerini izlemede sorun yaşarsınız.

Instagram Hikaye Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram’da hikayeler açılmıyorsa veya Instagram story izleme sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini denemekten kaçınmayın.

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Instagram hikayelerini izleyebilmek için internet bağlantınızın çok iyi olması gerekir.
 • Uygulamayı kapatın ve yeniden açın. Bu Instagram uygulamasının vermiş olduğu tüm hataları giderecektir.
 • Instagram uygulamasının sunucularını kontrol edin. Instagram çöktüyse bu sorunla karşılaşmanız büyük olasılıktır.
 • Instagram uygulamasını güncelleyin. Instagram yeni bir güncelleme yaptıysa bu güncelleme hikayelerle alakalı olabilir. Bu yüzden otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmadığınızdan emin olun.
 • Instagram uygulamasının ön belleğini temizleyin. Android ve iPhone bir telefona sahipseniz uygulamaların önbelleklerini sık bir şekilde temizlemek bu tür hataların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.
 • Instagram uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.
 • Instagram ile iletişime geçin.

Instagram Kendi Hikayelerim Açılmıyor, Neden?

Instagram’da yüklediğiniz hikayeler ve storyler açılmıyorsa, sürekli hata veriyorsa bunun birkaç farklı nedeni daha vardır. Yukarıdaki Instagram story açılmıyor çözüm yöntemlerini denediyseniz geriye tek bir sorun kalıyor. O da paylaşmak istediğiniz Instagram hikayesi saldırgan içeriğe sahiptir. Saldırgan ve uygunsuz gönderiler, Instagram hikayelerini Instagram’da paylaşırken hata alırsınız.

Eğer her bir ayarı ve yöntemi denemenize rağmen halen Instagram hikayelerini oynatmada sorun çıkıyorsa veya hikayeleri açarken Instagram siyah ekran veriyorsa bu sorunu yeterli olacak şekilde kanıtlarıyla Instagram desteğine bildirin.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

Yorum yapın