Martı Nasıl Şarj Oluyor? (Doğru Cevap)

İstanbul’da hemen her yerde bağlanmış olarak bulunan Martı, pratik kullanım imkanı yaratan bir tür Scooter’dır. Günlük yaşamda son derece sık kullanılan bu teknolojik alet hakkında merak edilen birçok konu bulunuyor. Peki Martı nasıl şarj oluyor? Martı’nın şarjı biterse ne olur? Binbin nasıl şarj olur ve şark kaç kilometre gidiyor? İşte detaylar…

Martı Nedir?

Martı güneş ya da çok daha farklı bir yöntemle otomatik olarak şarj edildiği düşünülen bir ürün olsa da gerçek bu şekilde değildir. Çünkü bu teknolojik alet belirli zaman aralıklarında görevliler tarafından toplanarak şarj edilmekte ve birbirinden farklı noktalara bırakılmaktadır. Bu nedenle kiralanan scooter’ın yarı yolda şarjının bitmesi nedeniyle yolda kalmaması için şarjının mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. Şarj durumunun ürün gösterge panelinde görülmesi mümkündür.

Martı Nasıl Şarj Oluyor?

Martı Kendini Nasıl Şarj Eder?

Martı ismi verilen Scooter kiralama firması kendi kendini şarj etme özelliğine sahip değildir. Çalışanlar veya anlaşmalı kişiler yedek ve doldurdukları aküleri Yalnızca GPS yardımıyla şarj durumu doğrudan kontrol edilir. Şarjın bitmesi durumunda ise ekipler ürünün yanına gider ve batarya değişimi yapar.

Martı Telefon Şarjı Kaç Olmalı?

Martı’yı çok daha sağlıklı ve güvenli kullanabilmek adına telefon şarjının da minimum olarak %20 seviyesinde olması gerekecektir. Telefon şarjının belirtilen seviyenin altında olması sürüş yapılmasına onay verilmesine de engel olacaktır.

Elektrikli Scooter Nasıl Şarj Edilir (Martı Şarj Değişimi)

Bir tür elektrikli Scooter olan Martı, 220 voltluk topraklı priz kullanılarak şarj edilmektedir. Bu da hem evlerde hem ofiste hem de birbirinden farklı yaşam alanlarında kolaylıkla şarj etmeyi mümkün hale getirmektedir. Elbette ki Martı’yı şart etmek için şarj cihazına sahip olmak da şart! Çünkü her Scooter birbirinden farklı giriş voltajına ve de şarj cihazına sahiptir.

Martı Şarjı Kaç KM Gider

Martı genellikle kısa seyahatlerde tercih edilen teknolojik bir üründür. Tam dolu şarjla yol, iklim, kullanım tarzı, arazinin engebe durumu ve de taşınan ağırlık gibi birbirinden farklı değişkenin de etkisi göz önünde bulundurularak kilometrenin değişkenlik gösterdiğini söylemek de kaçınılmaz olacaktır. Yeni Scooter aküleri ise ortalama 60 kilometre yol gidebilmektedir.

Martı Uygulaması İndir

Martı özellikle de büyük şehirlerde oldukça popüler olan bir tür ulaşım aracıdır. Martı uygulaması indirmek içinse akıllı telefonların play store bölümünde uygulama adını yazarak doğrudan indirmeyi başlatmak yeterli olacaktır.

Martı Kiralama Fiyatı Ne Kadar?

Martı’nın mobil uygulamasında yer alan bilgiler kapsamında, açılış ücret 1.99 Türk lirasından başar. Dakika başına belirlenmiş ücret ise 1.49 Türk Lirası olarak bilinir. Fiyatlar belirli durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle çok daha doğru bilgi edinmek için Martı’nın uygulaması kontrol edilebileceği gibi kiralama yapılan alanlardan da bilgi almak mümkün olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Yorum yapın